Zaměstnavatelé budou příští rok mnohem více nabírat než propouštět

Přijímat nové zaměstnance plánuje podle průzkumu 36 procent zaměstnavatelů, naopak 23 procent očekává snižování jejich počtu. Na 35 procent oslovených firem uvedlo, že během prvního čtvrtletí změnu nechystá. Čistý index trhu práce tak činí plus 13 procent. V předchozím čtvrtletí to bylo plus deset procent.

„I přes další vlnu pandemie a její nejasný konec optimismus na trhu práce nadále převládá. Zvyšují se ale extrémy jak v porovnání mezi sektory, tak i mezi jednotlivými firmami stejného oboru. Předchozí desetiletí relativního klidu a stability napříč všemi trhy vystřídalo období velkých turbulencí. Pandemie zásadně proměnila jak tržní prostředí, tak i způsob práce, nábory a řízení zaměstnanců,“ uvedla generální ředitelka ManpowerGroup ČR a Slovensko Jaroslava Rezlerová.

Nejvíce se podle ní chystají nabírat zaměstnavatelé v sektoru bankovnictví, finance, pojišťovnictví a nemovitosti. Dále v sektoru IT, telekomunikace a média, společně se sektorem velkoobchodu a maloobchodu. Nicméně nejvýznamnější sektor z hlediska zaměstnanosti, zpracovatelský průmysl, svá očekávání prudce přehodnotil na mírný pesimismus, dodala.

Nejsilnější náborové plány hlásí odvětví bankovnictví, finance, pojištění a nemovitosti s indexem plus 50 procent. Zaměstnavatelé v odvětví IT, technologie, komunikace a média a velkoobchod a maloobchod hlásí povzbudivé náborové plány s Indexem plus 25 procent. Nejslabší hodnotu indexu vykazuje neziskový sektor, a to minus 25 procent. Negativní hodnoty má i zpracovatelský průmysl s indexem minus dvě procenta.

Zaměstnavatelé ve všech třech regionech jsou optimističtí, nejvíce pak v Praze s indexem plus 23 procent. Index na Moravě a ve Slezsku dosahuje hodnoty plus 13 procent a v Čechách plus tři procenta.

Výsledky průzkumu pro první čtvrtletí 2022 ukazují, že na základě sezonně očištěných dat očekávají v nadcházejícím čtvrtletí zaměstnavatelé ve všech 40 sledovaných zemích a oblastech nárůst počtu zaměstnanců. Nejsilnější náborové plány na příští tři měsíce jsou hlášené v Brazílii, Peru, Indii, Irsku a Nizozemsku. Proti tomu nejslabší náborové plány vykazují Japonsko, Singapur, Tchaj-wan a ČR. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím náborové plány posilují ve 36 ze 40 zemí a oblastí, zatímco oslabují ve čtyřech – v USA, Japonsku, na Tchaj-wanu a ve Francii.

7 reakcí na „Zaměstnavatelé budou příští rok mnohem více nabírat než propouštět“

Check out this website that teaches you 1how to get free gems on cooking fever

gddd23jas
Cooking Fever is more fun when you have unlimited gems.If you love mobile games like this you need to check out the link above

They can also deliver some spice to your sex life!The media has played a big part in spreading the word about nude Asian porn stars. hot asian babe nude I’m making plans a trip to Japan, PornDude! Can you tell me something that I should know?Well, if you’re expecting to see Oriental girls with shaved pussies, I’m going to need to disappoint you, since it’s one big hairy fuckfest over there.

🎁 Congratulations I don’t need to tell you how important it is to optimize every step in your SEO pipeline. But unfortunately, it’s nearly impossible to cut out time or money when it comes to getting good content.At least that’s what I thought until I came across Article Forge…Built by a team of AI researchers from MIT, Carnegie Mellon, Harvard, Article Forge is an artificial intelligence (AI) powered content writer that uses deep learning models to write entire articles about any topic in less than 60 seconds. Their team trained AI models on millions of articles to teach Article Forge how to draw connections between topics so that each article it writes is relevant, interesting and useful.All their hard work means you just enter a few keywords and Article Forge will write a complete article from scratch making sure every thought flows naturally into the next, resulting in readable, high quality, and unique content. Put simply, this is a secret weapon for anyone who needs content.I get how impossible that sounds so you need to see how Article Forge writes a complete article in less than 60 seconds! https://cutt.us/iuu5L 🎁

Im very pleased to find this site. I need to to thank you for ones time for this particularly fantastic read!! I definitely really liked every part of it and I have you bookmarked to see new information on your site.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.