Renomovaný chirurg promluvil: „Co je skutečnou příčinou kardiovaskulárních chorob?“

Lékař Dwight Lundell je bývalý šéf chirurgie v Banner Heart Hospital, Меса, ve státě Arizona. V témže městě spravoval i svou kliniku Cardiac Care Center.

Nedávno ukončil chirurgickou praxi a začal se soustředit na léčbu kardiovaskulárních onemocnění pomocí dietoterapie. Je zakladatelem Healthy Humans Foundation, organizace, která se zaměřuje na zlepšení zdravotního stavu obyvatelstva.

Bombardováni vědeckou literaturou a neustále na vědeckých seminářích jsme my, vytváření názorů, trvali na tom, že za onemocnění srdce jednoduše odpovídá zvýšená hladina cholesterolu v krvi.

Jedinou přijatelnou léčbou bylo předepisování léků ke snížení cholesterolu a dieta, která spočívala ve výrazném omezení příjmu tuků.

Pochopitelně jsme věřili, že taková léčba sníží hladinu cholesterolu a výskyt srdečně-cévních onemocnění. Nedodržení těchto doporučení se považovalo za kacířství a zanedbávání lékařské péče.

Ale to nefunguje!

Tato doporučení se již dnes nedají vědecky ani morálně obhájit. Před pár lety se zjistilo, že skutečnou příčinou kardiovaskulárních chorob je zánět tepenné stěny.

Tento objev pomalu vede ke změně dosavadní léčby onemocnění srdce a dalších chronických onemocnění.

číst dál …

ZPĚT NA ÚVODNÍ STRÁNKU